Gdzie kupić aparat słuchowy?

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego aparatu słuchowego nie należy do grupy ważnych decyzji jakie przychodzi nam podjąć w życiu. Wiele osób zapomina jednak jak ważną rolę w codziennej egzystencji odgrywa nasz słuch. Dzięki niemu możemy nie tylko bez większych problemów komunikować się z innymi, ale też czuć się ważną częścią społeczeństwa.

Warto wobec tego poświęcić czas i wysiłki na to, aby dokonać odpowiedniego wyboru systemu wspomagającego słyszenie, od tej decyzji może zależeć jakość życia.

O czym warto pamiętać?

Zanim zacznie się szukać odpowiedniego dla siebie aparatu, dobrze jest mieć świadomość, że kluczową kwestią w jego doborze jest rodzaj posiadanego niedosłuchu, przebyte infekcje oraz choroby, które mogły wpłynąć lub nadal wpływają na słuch. Aby odnieść największe korzyści z protezowania, konieczne jest więc dopasowanie systemu odpowiadającego twoim potrzebom i twoim preferencjom.

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy możliwe jest samodzielne dokonanie wyboru urządzenia wspomagającego słyszenie? Cytując pewną wypowiedź "aparat słuchowy bez protetyka jest bezużyteczny". Protetyk słuchu, jako specjalista, wykonuje badanie, dobiera aparat i programuje go dostosowując do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kiedy słyszysz, ale nie rozumiesz mowy, często prosisz o powtórzenie słowa, głośniej niż domownicy słuchasz telewizji, to czas, aby udać się do gabinetu protetyki słuchu, a nie do marketu, w którym kupisz coś co tylko nazywa się „aparatem”, a tak naprawdę jest to jedynie wzmacniacz.

Dokonując zakupu aparatu słuchowego u protetyka, zyskujesz nie tylko dobrej jakości urządzenie, ale przede wszystkim opiekę i pomoc specjalisty.

 

<< powrót

Aparaty słuchowe Bełchatów | Aparaty słuchowe Brzeziny | Aparaty słuchowe Kutno | Aparaty słuchowe Łęczyca | Aparaty słuchowe Łowicz

©2024 Projektowanie stron internetowych Master-Net | Licznik odwiedzin - 153366 | tel: 43 824 70 08 | e-mail: otomed.pk@gmail.com