Implant czy aparat słuchowy - dokonaj świadomego wyboru

Przeprowadzane eksperymenty, badania, pozwoliły na zdobycie niezwykłych osiągnięć oraz opracować innowacyjne rozwiązania technologiczne. Świat się coraz bardziej rozwija, postęp jest widoczny praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia- również w implantologii. Nic więc dziwnego, że otwiera się przed nami wiele możliwości walki z niedosłuchem.

Kliniki oferują różnego rodzaju implanty: ucha środkowego, ślimakowe, hybrydowe, pniowe oraz kostne. Tego typu rozwiązania są szczególnie pomocne w trudnych przypadkach, takich jak: wady wrodzone małżowiny usznej lub kanału słuchowego, głęboki niedosłuch, głuchota, nerwiaki. Warto jednak pamiętać, że każdy z wymienionych typów implantowania wiąże się z mniej lub bardziej inwazyjną operacją, a każda operacja może wiązać się z powikłaniami. Poza tym, niezbędna jest też później rehabilitacja, której długość zależy od rodzaju wszczepionego implantu.

Co zrobić jeśli zaproponowano ci implant?

Zanim zdecydujesz się na wybór tego rozwiązania, dobrze się zastanów czy rzeczywiście go potrzebujesz. Dla niektórych dodatkową zachętą jest informacja, że implant jest wszczepiany i niewidoczny. Jednak wielu nie zdaje sobie sprawy, że jednym z elementów takiego implantu jest widoczny procesor, który wielkością przypomina duży aparat słuchowy. Implanty są świetnym rozwiązaniem, ale tylko w przypadku, gdy aparatowanie nie jest możliwe z wspomnianych już wcześniej poważnych przyczyn lub gdy nie ma żadnych korzyści z aparatu słuchowego . Żeby to sprawdzić nie musisz od razu dokonywać zakupu i narażać się na koszty bez gwarancji, że system wspomagający słyszenie będzie dla ciebie odpowiedni. Możesz skorzystać z możliwości wypożyczenia aparatu słuchowego proponowanej przez różne gabinety protetyki słuchu. Okres takiego wypożyczenia zależy od gabinetu, do którego się udasz. Firma OTOMED oferuje bezpłatne testowanie do 3 różnych modeli aparatów słuchowych przez dwa tygodnie.

Pamiętaj, że wybór implantu jest poważną decyzją. Nie jest to urządzenie, które zdejmiesz jeśli nie będziesz zadowolony z jego działania., dlatego dokonaj świadomego wyboru.

 

 

<< powrót

Aparaty słuchowe Bełchatów | Aparaty słuchowe Brzeziny | Aparaty słuchowe Kutno | Aparaty słuchowe Łęczyca | Aparaty słuchowe Łowicz

©2024 Projektowanie stron internetowych Master-Net | Licznik odwiedzin - 153367 | tel: 43 824 70 08 | e-mail: otomed.pk@gmail.com